Pimaş Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Pimaş Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Pimaş Tıkanıklık Açma Yöntemleri :

Pimaş Tıkanıklık Açma Yöntemleri , Yapılarda kullanılan birçok tesisat bulunur. Elektrik tesisatı, doğalgaz tesisatı ve su tesisatı en önemli tesisatlar arasındadır. Tüm bu tesisatlar insanların ihtiyaçlarını gidermeleri için gereklidir. Bu yüzden yapılar daha inşaat durumunda iken her tesisatın dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekir. Su tesisatları pimaş boruların kullanılması ile yapılara döşenir. Su tesisatlarında pimaş borular aracılığı ile sular evlerin bölümlerine kadar çıkarılır ve aynı şekilde yine pimaş borular aracılığı ile kanalizasyon sistemlerine gönderilir. Pimaş borular oldukça sağlam olan ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretilirler. Pimaş borular sağlam olmasına rağmen zamanla yıpranma sonucunda çatlak ve kırıkların oluşmasına neden olabilir.

Pimaş borularındaki en büyük arızalar arasında tıkanıklıklar da bulunur. Pimaş borularındaki tıkanıklıkların açılması için vakit kaybedilmeden pimaş tıkanıklık açma çalışmalarının yapılması gerekir. Eğer bu duruma kısa sürede müdahale edilmez ise tıkanmaya neden olan pimaş borusu daha ciddi arızaların oluşmasına neden olabilir. Tıkanıklık açma işlemleri konusunda profesyonel destekler veren firmamız bugüne kadar birçok kişiye çözümler sunmuştur. Firmamız tıkanıklıkların açılması için özel olarak üretilen robot cihazları kullanmaktadır. Kullandığımız robot cihazların ucunda yavaşça dönen bir sistem vardır ve bu sistem pimaş borularındaki tıkanmaya neden olan maddelerin parçalanmasını ve kanalizasyon sistemine akmasını sağlar. Böylece borulardaki atıklar sorunsuz bir şekilde aşağı akarlar ve pimaş tıkanıklık açma işlemleri son bulmuş olur.

Firmamız bu konuda hizmetlerine devam edebilmek ve siz değerli müşterilerimizin memnun olması için teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek kendisini sürekli olarak geliştirmektedir. Bu konuda sizlerinde güvenilir ve kaliteli bir firmaya ihtiyacınız olursa vakit kaybetmeden bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamıza haftanın her günün ihtiyacınız olan her saatte başvurabilirsiniz. Ekiplerimiz zaman kaybetmeden adresinize gelerek pimaş tıkanıklık açma çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Pimaş Boruları Neden Tıkanır?

Pimaş tıkanıklık açma işlemlerine sebep olan etkenler arasında tesisattan kaynaklanan sorunlar ve insanların hatalı kullanımlarından kaynaklanan etkenler bulunur. İnsanların hatalı kullanımları pimaş borularının kullanılmaya başlandığı ilk yıllarda büyük bir sorun çıkarmaz. Ancak birkaç yıl kullanıldıktan sonra ya da belirli bir süre kullanıldıktan sonra pimaş borularında tıkanmalara neden olur. Özellikle lavabo ve tuvalet gider borularında meydana gelen tıkanmaların tamamı atılan atıklardan dolayı gerçekleştir. Tuvaletlerde gider borularına atılan mendil ve havlu gibi maddeler, lavabolarda ise borulara dökülen yemek artıkları ve yağlar zamanla tıkanmalara neden olur.

Çünkü yağlar soğuk su ile birleştiği zaman donar ve pimaş borularını tıkar. Aynı şekilde atılan mendiller ve havlular su ile birleştiği zaman şişerler ve tıkanmaya neden olurlar. Bu yüzden bu konulara dikkat etmek gerekir ve gider borularına bir şey atarken tekrar düşünmeliyiz. Çünkü pimaş borularındaki tıkanıklıklar önemli bir tesisat arızasıdır ve kişilerin uzun süre yapıların ilgili bölümlerini kullanamamalarına neden olur.

Pimaş Borularının Açılması İçin Çalışılacak Olan Firmanın Önemi Var Mıdır?

Pimaş tıkanıklık açma işlemleri çok ciddi bir işlemdir ve mutlaka profesyonel destek alınarak çözülmesi gereken sorunlardandır. Kişiler kendi olanakları ile gider tıkanıklıklarını açmaya kalkarlarsa hem çok fazla yorulurlar hem de boşu boşuna boruların ve duvarların kırılmasına neden olurlar. Firmamız pimaş borularındaki tıkanıklıkların açılması için oldukça modern yöntemler kullanır. Ancak sektörde bu işi yapan bazı firmalar halen geleneksel yöntemler kullanarak pimaş açma işlemlerini gerçekleştirmektedir. İleride başka sorunlar yaşamamak ve daha az paralar harcayarak tıkanıklıkların açılmasını sağlamak için ayrıntılı bir araştırma yapılmalı ve ondan sonra firmaya karar verilmelidir.

Logarların Temizlenmesi

Birçok kişi evlerinde tıkanıklık problemleriyle karşı karşıya kalıyor. Bu problemler genellikle kullanıcı hatalarından olduğu için yalnızca eski evlerde gerçekleşmiyor. Evler ve evlerin tesisatları yeni olsa da kişiler klozetlere ya da lavabolara attıkları maddelerden dolayı boruların tıkanmasına sebep oluyorlar. Ancak logarlar için genellikle bu durum aynı değil. Logarların tıkanması da insan hatalarından meydana gelse de genellikle inşaat sırasında yapılan insan hataları tıkanmaya sebep oluyor. Logarlar alt yapı sisteminin düzenlenmesi, onarılması ya da doğrultusunun değiştirilmesi için yapılmış olan özel kısımlar. Bu kısımlara belediyelerin çalışanları girerek onarım ya da bakım işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bu logarların girişi de birçok kez gördüğümüz logar kapaklarından oluyor.

Bu logar kapakları genelde yol kenarlarında oluyor. Bu logarlar yetkililer tarafından düzenli olarak bakım gördüğü için tıkanmıyor. Ancak bazı kişiler yeni bir ev inşa ederken kendi arsalarının içerisinde bulunan logarların ya da çok yakında bulunan logarların üzerlerini kapatıyorlar. Genelde inşaat sırasında logar kapağının üstüne beton dökülerek normal bir zeminmiş gibi devam ediliyor. Bazı durumlarda da bahçe arazisinin içerisinde kalan logar kapağının üzeri toprakla kapatılıyor. Her iki durumda da artık o logarın içerisine giriş mümkün olmuyor. Böyle olduğunda yetkili kişiler de logar içi temizliği ve logar bakımlarını yapamıyorlar.Bu bakımların ve logar içi temizliği işlemlerinin belirli aralıklarla yapılamaması bu logarların zamanla tıkanmasına yol açıyor. Bu logarların içerisinden geçen borularda yaşanan tıkanıklıklar direkt olarak evleri etkiliyor. Eğer logarın içerisinden birden çok evin gider borusu geçiyorsa hepsi yakın sürelerle tıkanıyor. Kişiler ilk etapta tıkanıklığın ev içerisindeki borularda olduğunu düşünerek profesyonel tıkanıklık açma firmalarını çağırıyorlar.

Bu firmalar da özel cihazlarla tıkanıklığın nerede olduğunu noktasal olarak tespit edebiliyor. Birkaç saatlik testler sonucunda tıkanıklığın logarda olduğu anlaşılıyor. Ancak tabi logarın üzeri kapatıldığı için belki evde oturan kişiler dahi orada bir logar kapağı olduğundan habersiz oluyorlar. Sonrasında tıkanıklık açma firmalarının logar kapağının yerini tespit ederek orayı tekrar açması ve sonrasında logar içi temizliği işlemini gerçekleştirmesi gerekiyor.Logar kapağının yerinin bulunması için belediyelerdeki projelerden yararlanılabilir. Ancak bu işlemler oldukça uzun sürüyor. Bu projelerin incelenmesine kadar geçen sürede de evlerde tıkanıklık devam ediyor ve tuvaletler kesinlikle kullanılamıyor. Bu sebeple bu seviyede bir tıkanıklık sorunu yaşandığında tıkanıklık açma firmalarında bulunan logar kapağının yerini tespit eden makineler kullanılıyor. Bu makineler zemine gönderdikleri dalgalar sayesinde logar kapağının yerini noktasal olarak belirliyorlar. Sonrasında bu logar kapağının üzerinde ne kaplıysa bu madde oradan söküler logar kapağına ulaşılıyor.

Bu aşamadan sonra logar içi temizliği safhasına geçiliyor. Bu safhada firmalar özel olarak kullanılan temizlik malzemeleriyle birlikte bu alanı tamamen temiz hale getiriyorlar. Tıkanıklığın giderilmesi içinde basınçlı su kullanılıyor. Eğer basınçlı su yeterli olmazsa özel cihazlar devreye giriyor.Logar kapaklarının kapatılması etraftaki insanların can güvenliği açısından da büyük tehdit oluşturuyor. Kanalizasyonlarda birçok serbest gaz bulunuyor. Bu gazlar da logar kapaklarından yüzeye çıkıyor ve sıkışma problemi yaşanmıyor. Bu sebeple logar kapaklarının dizayn edilirken üzerinde daire şeklinde boşluklar bulunuyor. Eğer bu kapakların üzeri kapatılırsa bu gazlar dışarı çıkamıyor ve logarlarda sıkışıyor. Belirli bir süre bu halde sıkıştıktan sonra ısıyla etkileşime geçtiğinde de patlamalar yaşanabiliyor. Bu sebeple logarların üzerlerinin kesinlikle kapatılmaması, bakımların ve logar içi temizliği işlemlerinin düzenli olarak yapılması gerekiyor. Aksi halde telafisi çok zor olan problemlerin yaşanması kaçınılmaz oluyor.

Su Kaçağı Bulma

Tıkanıklık Açma